Informace o 2. fázi ESGA Spring League!

2017-05-26 16:05

Liga je v plném proudu a dnes se odehrají poslední zápasy první fáze v Hearthstone. Týmy, které bojují v Overwatch and League of Legends lize, pak poslední utkání čeká příští úterý, 30. 5. Je tedy nejvyšší čas zveřejnit, jak bude naše liga pokračovat, jaká jsou kritéria pro postup do druhé fáze a samozřejmě, jak bude druhá fáze probíhat. Oproti původním plánům jsme připravili menší změny na základě dosavadního průběhu, věříme, že to však lize prospěje.

HEARTHSTONE (BO5):

Druhá fáze ligy v Hearthstone začíná již příští úterý, 30. 5. 2017. Postoupí do ní vždy první 4 hráči z každé skupiny. Celkem tedy postupuje 32 hráčů. Těchto 32 hráčů bude pak opět rozlosováno do čtyř skupin po osmi hráčích.

Druhá fáze ligy se odehraje opět švýcarským systémem na tři kola. Tato tři kola nakonec rozhodnou, kdo ze skupin postoupí do offline finále. Z každé skupiny do finále postupují nejlepší dva hráči.

LEAGUE OF LEGENDS (BO1):

Druhá fáze ligy v League of Legends začíná již příští pátek, 2. 6. 2017. Postoupí do ní 8 nejlepších týmů z první fáze. Těchto osm týmů bude zařazeno do jedné skupiny.

Druhá fáze ligy se odehraje opět švýcarským systémem na tři kola. Tato tři kola rozhodnou, jaké týmy se probojují až o do offline finále. Z druhé fáze ligy postupují čtyři nejlepší týmy.

OVERWATCH (BO3):

Druhá fáze ligy v Overwatch začíná již příští pátek, 2.6.2017,. Postupuje do ní 8 týmů z fáze první a to podle následujícího klíče:

Vítěz první ligové fáze se automaticky kvalifikuje do prvního semifinále v rámci finálního offline eventu.

Zde přichází jedna z hlavních změn. V druhé fázi se nebude hrát Swiss ale Single-elimination bracket. S tím, že jeden stupeň v bracketu = jedno kolo. Sedm týmů nasadíme do bracketu, ve kterém se mezi sebou utkají v BO3 zápasech. Konkrétně druhý tým z 1. fáze postoupí přímo do druhého kola, vyřazovací fáze. Zbytek pak bude hrát první kolo vyřazovací fáze následovně: 3. - 8. / 4. - 7. / 5. - 6. Druhé kolo vyřazovací fáze pak bude poskládáno následovně: Vítěz zápasu 5. - 6. se v druhém kole utká s týmem, co postoupil rovnou do 2. kola vyřazovací fáze (jedná se o tým, který skončil 2. v první fázi ligy). Vítěz zápasu 3. - 8. se poství proti vítězi zápasu 4. - 7.

Týmy, které se dostanou až do finále, postupují do finálního offline eventu a tento zápas odehrají v semifinále. Týmy, které skončí v semifinále odehrají zápas o třetí místo. Tento zápas se odehraje v rámci třetího kola (8.6.). Tým, který vyhraje zápas o třetí místo, doplní vítězný tým z první fáze v semifinále na offline eventu.

Tímto způsobem tedy bude probíhat druhá fáze naší ligy. V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na jednoho z našich adminů v ligovém chatu. K dispozici je vám také naše podpora.

ESGA Tým


Tags: #esga #springleague #hearthstone #overwatch #leagueoflegends